کلینیک تخصصی و فوق تخصصی قلب - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

کلینیک همه روزه بجز روزهای تعطیل از ساعت 7 صبح الی 15  پذیرای بیماران محترم می باشد .نوبت دهی کلینیک به صورت حضوری و تلفنی از طریق منشی بخش انجام می شود و در آینده نزدیک امکان نوبت دهی اینترنتی نیز وجود خواهد داشت .

جهت پیدا کردن موقعیت مکانی بیمارستان امید، آدرس را از نقشه گوگل نیز میتوان بدست آورد.

 

رئیس بخش : جناب آقای دکتر مزارعی

سایر پزشکان: جناب آقای دکتر فاضلی فر - جناب آقای دکتر شهرزاد

شماره تماس مستقیم :44489077 

موقعیت :بیمارستان امید طبقه همکف دست راست ضلع جنوب شرقی 

 

 

سایر توضیحات :

 

پروستیجرهایی که در این کلینیک انجام می شود

1. ویزیت

2. نوارقلب

3. مشاوره قلب

4. انواع اکو از جمله :  اکوکاردیوگرافی داپلر رنگی، اکو بافت، اکو اسپیکل 2D، اکو 4D ، اکو استرس، اکو مادرزادی و اکو مری

5. تست ورزش

6. هولتر مانیتورینگ (ریتم) ECG

7. BP فشار خون

8. کنترل پیس میکر

 

خدمات بخش و مزایای آن :

 

استرس اکو ؛

تست اکواسترس، یکی از روشهای مهم تشخیصی برای بیماریهای قلبی است؛

این روش از امواج صوتی با تراکم بالا استفاده میکند و تصویری از قلب در حال فعالیت در اختیار متخصص قلب قرار میدهد. 

امواج صوتی با استفاده از مبدلی که ظاهری شبیه به میکروفون دارد، به داخل بدن ارسال میشوند. این امواج پس از برخورد به قلب، برمیگردند و دوباره توسط مبدل، جمع آوری میشوند. 

این امواج بازتابیده شده، به صورت تصاویر زنده روی صفحه مانیتور مشاهده میشوند. تصاویر اکو به صورت تک بعدی، دو بعدی و سه بعدی قابل نمایش هستند. 

تصاویر دیجیتال ایجاد شده در اکو استرس، توسط دستگاه ثبت میشوند و این امر، امکان مقایسه وضعیت قلب را درحالت استراحت و استرس فراهم میکند.

  تست اکو استرس تکنیکی غیر تهاجمی است و بدون ایجاد بریدگی در بدن و تزریق ماده حاجب انجام میشود.

  نتایج تست اکو استرس، بسیار جامع و دقیقا است و پزشک را از نحوه عملکرد قلب، آگاه میکند.

  نتایج اکواسترس مشخص میکند که آیا درمان های انجام شده روی بیمار، مؤثر واقع شده است یا خیر.

  اکواسترس به تشخیص بیماریهای عروق کرونری قلب کمک میکند.

  اندازه و شکل قلب با تست اکواسترس بررسی میشود.

  این تست ایمن ترین تست استرس قلبی است.

  این تست جهت تعیین فشار خون ریوی در حین انجام ورزش، کمک کننده است.

 

نکات قابل توجه در استرس تست:

 

پس از تست اکو در حالت استراحت، تست اکواسترس گرفته میشود. اگر بیمار توانایی ورزش کردن داشته باشد، روی تردمیل مخصوص اکو حرکت میکند و سپس، روی تخت مخصوص اکو کاردیوگرافی دینامیک قرار میگیرد. این تخت مانند دوچرخه دارای پدال است و بیمار در حالی که پدال میزند، تست های مخصوص اکواسترس از او گرفته میشود. در حین ورزش، پزشک از بیمار میخواهد تا زمانی که ضربان قلب به حد  مجاز برسد، سرعت راه رفتن یا پا زدن را بالا ببرد.  ورزش ممکن است 6تا8 دقیقه طول بکشد . اگر در این مدت بیمار احساس سرگیجه، ضعف یا احساس درد در قفسه سینه یا سمت چپ بدن کند، باید این موضوع را با پزشک در میان بگذارد.

بیمارانی که قادر نیستند ورزش کنند، به جای اکواسترس دینامیک، تست اکواسترس دارویی از آنها گرفته میشود. 

درتست اکواسترس دارویی، ضربان قلب بیمار به جای ورزش کردن، با تزریق دارو بالا میرود .داروی مورد استفاده در تست اکواسترس دارویی، به طور معمول دوبوتامین  Dobutamine  است. دوبوتامین همان اثر ورزش کردن را در بیمار ایجاد میکند.

 

 

لیست بیمه های طرف قرارداد سرپایی:

 

1) بیمه صدا و سیما:دریافت برگه اول و دوم دفترچه خدمات درمانی بابت خدمات پاراکلینیک و ویزیت پزشک سقف تعهدات صفر میباشد،فرانشیز بازنشستگان 10%و شاغلین20% می باشد.

2) بیمه ایران:صدور معرفی نامه از طریق سامانه سدا برای انواع خدمات سرپایی با توجه به سقف تعهد و میزان فرانشیز. :صدور معرفی نامه در هرساعت شبانه روز از طریق فاکس وارائه خدمات با توجه به سقف تعهد و میزان فرانشیز.

3) بیمه sos : تعاون-معلم-تجارت نو-سامان- -دی-حافظ-آسماری و ملت.زیر مجموعه های بیمه sos

4) بانک های تجارت،ملت،کشاورزی،سپه و توسعه صادرات،بانک مرکزی و بانک صنعت و معدن: پذیرش بیماران با دریافت و کنترل دفترچه بیمه درمانی و اخذ برگه اول دفترچه برای آزمایشات و رادیولوژی و... و برگه دوم برای ویزیت پزشکان،بدون سقف و فرانشیز امکان پذیر می باشد.

5) بانک مسکن:کلیه خدمات به صورت آزاد محاسبه گردد.تنها برای خدمات تصویربرداری ام آر آی و سی تی اسکن  پذیرش بیماران با ارائه معرفی نامه امکان پذیر می باشد.

6)بیمه شهرداری:دارای 10%فرانشیز میباشند.ایثارگران بیمه شده شهرداری و افراد تحت تکلف ایشان که کد دفترچه  بیمه درمانی آنها با 091 آغاز میشود و همچنین تمامی بازنشستگان و وظیفه بگیران از پرداخت فرانشیز معاف میباشند.

 

جهت رزرو وقت کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امید با شماره تماس مستقیم : 02144489077 تماس حاصل نموده و یا از طریق سامانه اینترنتی بیمارستان نسبت به اخذ نوبت از راه دور و بصورت اینترنتی اقدام بفرمایید. همچنین در صورت نیاز میتوانید از خدمات مشاوره پزشکی رایگان بیمارستان امید توسط پزشکان فوق تخصص نیز از طریق منوی مشاوره پزشکی اینترنتی بهره مند گردید.

 

 

>>> اشتراک گذاری مطلب از طریق شبکه های اجتماعی
 

منو