امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
موقعیت: بیمارستان امید, زیر زمین اول (طبقه -1)
شماره تماس مستقیم : 44491888
رئیس بخش: سرکار خانم دکتر علیزاده
شرح خدمات:
بخش تصویربرداری MRI و سی تی اسکن دارای بهترین و مجهزترین دستگاه ها است که شامل دستگاه MRI 1.5 تسلا زیمنس (Area Siemens 1.5 T) و سی تی اسکن 16 اسلایس زیمنس  (Siemens 16 slice) می باشد. بخش تصویربرداری همه روزه به صورت شبانه روزی پذیرای بیماران محترم می باشد. نوبت دهی بخش به صورت حضوری و تلفنی از طریق منشی بخش انجام می شود و در آینده نزدیک امکان نوبت دهی اینترنتی نیز وجود خواهد داشت.
خدمات بخش تصویربرداری MRI و سی تی اسکن بیمارستان امید شامل:
1- انجام انواع  CT scan, MRI روتین
2- انجام انواع CT scan ,MRI با تزریق
3- انجام انواع آنژیوگرافی ام آر آی و سی تی اسکن
 


 
خدمات ویژه و مزایای آن :
بخش تصویربرداری MRI ارائه دهنده ی به روزترین تکنیک های تخصصی MRI قلب و عروق توسط کارشناسان MRI با نظارت مستقیم مجرب ترین پزشک متخصص قلب *(خانم دکتر زهرا علیزاده ثانی) و با همکاری اساتید بین الملل در زمینه ی MRI قلب و عروق ) در بیمارستان:  ,Royal Brampton & Harefield NHS Foundationدر شهر لندن) است.
* خانم دکتر زهرا علیزاده ثانی: متخصص قلب وعروق, فلوشیپ اکوکاردیوگرافی و تصویربرداری قلب وعروق (سی تی اسکن و MRI), دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه, بنیان گذار علم MRI قلب و پایه گداز فلوشیپ تصویربرداری قلب وعروق کشور,  نماینده ایران در هیأت اجرایی انجمن تصویربرداری قلب وعروق آسیا (ASCI) , عضو هیأت مؤسس شاخه ایرانی انجمن بین المللی MRI در پزشکی و مسئول زیرشاخه MRI قلب و عروق شاخه ی فوق.

•    MRI یک تست غیر تهاجمی و بی خطر است که تصاویری از جزئیات بافت ها و ارگان های بدن شما ایجاد می کند. غیرتهاجمی بودن تست به معنی این است که نه جراحی انجام می شود و نه ابزاری وارد بدن شما می شود.

•    MRI از امواج الکترومغناطیس و یک کامپیوتر تشکیل شده که تصاویری از ارگان ها و بافت های بدن شما ایجاد می کند. برخلاف CT Scan در MRI از اشعه ی ایکس استفاده نمی شود.

•    MRI قلب که به آن CMR هم می گویند, یک تست رایج است که برای تشخیص و ارزیابی تعدادی از بیماری های قلبی انجام می شود. تصاویر MRI قلب در طول بازه ی زمانی تقریبا یک ساعت اطلاعاتی در زمینه ی جریان خون, آناتومی, عملکرد و حیات پذیری قلب فراهم می کنند.


•    آزمون استاندارد قلب:
آزمون استاندارد MRI قلب شامل چند سکانس اصلی است که تصاویری در مقاطع مختلف فراهم می آورد. این تصاویر نه تنها نمای آناتومیک قلب را نمایش می دهند, بلکه امکان ارزیابی میزان عملکرد قلب را فراهم می نماید.

•    تصاویر مکمل:
علاوه بر آزمون استاندارد قلب, ما قادر هستیم سرعت و حجم جریان در عروق مختلف ( آئورت و شریان پولمونری و غیره ) را به دست آوریم. بعضی از این توالی های مکمل شامل موارد زیر است:
1) تصاویر DIR (خون تیره) در مقاطع آگزیال, کرونال, ساجیتال 2) تصاویر فاز برای بررسی و اندازه گیری جریان خون 3) ام آر آنژیو با استفاده از ماده ی حاجب 4) ام آر آنژیوگرافی و بررسی عروق کرونر با استفاده از ماده ی حاجب ( این تصاویر با استفاده از روش native بدست می آیدو نیازی به تزریق ماده ی حاجب ندارد) 5) پرفیوژن MRI با استفاده از ماده ی حاجب 6) تصاویر تأخیری از عضله میوکارد قلب با استفاده از ماده ی حاجب 7) روش tagging  برای بررسی حرکت دیواره ی قلب 8) ارزیابی بافت عضله ی قلب با استفاده از روش: T1, T2, T2* mapping
تصاویر استاندارد قلب اطلاعاتی درباره ی ارزیابی عملکرد بطن چپ و حرکت دیواره ی قلب فراهم می آورد و در موارد خاص نیاز به آزمون های مکمل داریم.

•    موارد کاربرد CMR

1.    ارزیابی بیماری شریان های کرونری:
ارزیابی کلی عملکرد و توده بطن, آشکار کردن تنگی عروق قلبی, عملکرد ناحیه ای بطن چپ در حالت استراحت و در طول استرس دوبوتامین, ارزیابی آنفارکتوس های حاد و مزمن میوکارد, بررسی حیات پذیری میوکارد

2.    کاردیومیوپاتی ( بیماری های درگیرکننده ی عضله ی قلب ):
کاردیومیوپاتی هایپرتروفیک, کاردیومیوپاتی دیلاته, کاردیومایوپاتی آریتموژنیک بطن راست, کاردیومیوپاتی محدودکننده (restrictive), سارکوئیدوز, آمیلوئیدوز, ائوزینوفیلیک, التهاب میوکارد (میوکاردیت)

3.    تومورهای قلب و پریکاردیال:
تومورهای اولیه ی قلب, ترومبوز, بیماری های پریکارد از قبیل تجمع مایع پریکاردیال و پریکاردیت فشارنده (constrictive pericarditis)

4.    بیماری های دریچه ای قلب:
اندازه گیری نارسایی و تنگی دریچه ای

5.    بیماری های مادرزادی قلب (CHD):
ارزیابی اندازه ی شانت, برگشت غیرطبیعی وریدهای ریوی, آنومالی های Ebstein, نقص دیواره ی بین دهلیزی یا بطنی, PDA, تترالوژی فالو و سایر بیناری های مادرزادی پیچیده قلبی

6.    بیماری های مربوط به آئورت و عروق بزرگ:
آنوریسم آئورت, دایسکشن آئورت, اینترامورال هماتوما
 
در ادامه میتوانید ویدئوهای بخش MRI-CT  بیمارستان فوق تخصصی امید را مشاهده بفرمایید...
 
 
 
 
 

منو