امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
همانطور که میدانیم  مراکز انتقال خون، تولید کننده خون نیستند بلکه فقط خون هایی که توسط  توسط انسان ها  اهدا شده را پس از انجام آزمایشات لازم و تهیه فرآورده های آن در یک شبکه سالم خون رسانی به نیازمندان به این ماده حیاتی انتقال می دهند، بنابراین نتیجه میگیریم که نجات جان بیماران بستگی مستقیم به میزان استقبال مردم از اهدای خون دارد.
در بیشتر کشورهای جهان افردی که اقدام به اهدای خون می کنند در مقابل آن هیچگونه مبلغی را دریافت نمی کنند و این کار کاملا داوطلبانه و از روی انسانیت انجام می شود. ولی در کشورهایی که از نظر مالی در سطح پایین تری هستند معمولا زمانی اهدای خون انجام می شود که یکی از اطرافیانشان به خون نیاز داشته باشد. ولی بهتر است این مورد را بدانیم که اهدای خون با اهداف مختلفی انجام شده و بستگی به شرایط و فرهنگ آن جامعه دارد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

توجه : این مقاله یک مقاله ی آموزشی بر پایه ی پرسش و پاسخ های احتمالی میباشد... و اما قرار است به چه پرسش هایی در این مقاله پاسخ داده شود ..؟ با ما همراه باشید...

اگر رهبر تیم CPR شرایط مادر را به گونه‌ای ببیند که جان نوزاد در خطر است و با جراحی کردن و انجام سزارین اورژانسی نوزاد نجات میاید و ازطرفی CPA مادر طول کشیده است چون بقای جنین در میان است میبایستی که در 4 دقیقه اول مادر مورد جراحی قرار گرفته و جنین خارج شود و اگر پس از دقیقه 5 ایست قلبی ریوی مادر این اتفاق بیفتد درصد بقای جنین بسیار پایین است. در چنین مواقعی میباشد که جراحی سزارین اورژانسی ضرورت می یابد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

آیا میدانید در هر بیمارستانی که مادری باردار مراجعه میکند اگر پرسنل ورزیده و آشنا با مهارتهای عملیات احیای قلبی مادران، بزرگسالان و نوزادان حضور داشته باشد. درصد بقای مادران باردار و نوزادان به بالاترین سطح کیفیتی موجود میرسد...؟

آیا میدانید اصل توجه به تغییرات و حمایت از هر دو نفر هم مادر و هم جنین در پروسه ی احیای یک زن باردار، مهمترین اصل در طرح  CPR  میباشد ...؟

برای پاسخ به این سوالات و سوالات احتمالی اینچنینی، در این مقاله قصد بر این داریم که مهارت CPR را با متد نوین جهانی به زبان سید هادی وکیلی، مدیریت پرستاری بیمارستان امید بیان نماییم. در طرح CPR دو نفر وجود دارند : مادر و جنین ...! و امیدوار کننده ترین کار برای بقای جنین، زنده ماندن مادر است. و در پی آن به دنیا آمدن فرزندی سالم و پشت سر گذاشتن یک جراحی سزارین موفقیت آمیز ...

 

منو